پس از كتاب مهمترين منبع براي بدست آوردن اطلاعات، مقالات موجود در مجلات علمي و ژورنالها مي باشد. اطلاعات موجود در ژورنالها تقريباً دقيق است چون اين مقالات قبل از چاپ بدقت بازبيني مي شوند. اين مطالب تقريباً روزآمد هستند و احتمال اشتباه در اين مطالب بسيار اندك است و اگر هم احياناً اشتباهي رخ دهد، در شماره هاي بعدي تصحيح مي گردد.

از سال 1992 يك منبع بسيار مهم ديگر به منابع اطلاعاتي اضافه شد. آن شبكه جهاني وب یا
(World Wide Web) مي باشد. مجموعة اطلاعات در دسترس براي افرادي كه با اينترنت كار مي كنند روز به روز افزايش مي يابد. اینترنت به جز کاربرد در زمینه اطلاع رسانی کاربردهای بیشمار و غیر قابل تصوری در تجارت و سایر زمینه های زندگی پیدا کرده است.
به بیان دیگر امروزه در هر زمینه ای که بتوان تصور کرد ، اینترنت یک ابزار موثر و توانمند به حساب می آید. همه روزه سایتهای بیشماری به محیط اینترنت وارد میشوند و نبرد آنها برای رسیدن به موقعیت های بالاتر و جذب مخاطبان بیشتر، سخت تر ، پیچیده تر و فشرده تر میشود.
هرکسی که سایتی را راه اندازی میکند مایل است تا بازدیدهای بیشتر و بیشتری داشته باشد. اگر سایت تجاری باشد این هدف نیز جدی تر و پررنگ تر می گردد.
موتورهای جستجو قدرتمند ترین ابزار ترافیک ساز برای یک سایت هستند. و مهمترین توانایی آنها جذب مخاطب های واقعی سایت است. مخاطبان وبگرد و سرگردان معمولا ارزش چندانی ندارند.

امروزه تخمین زده میشود که حدود 85 % از بازدیدها توسط موتورهای جستجو گر فراهم شده اند.
و معمولا سایتهایی از این ترافیک بهره خوبی می برند که جایگاه آنها در صفحه اول نتایج جستجو گر ها باشد.
آنچه اغلب گردانندگان سایتها نمیدانند ، این است که تنها انتشار سایت بروی شبکه و ارسال آن به موتورهای جستجو گر معروف نتیجه دلخواه بدست نخواهد داد.
پس اگر شما میخواهید که جایگاه مناسب خود را در موتورهای جستجو گر پیدا کنید در این دوره آموزشی SEO با ما باشید.